Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Гатузо притеснен от началото на мача с Каляри

Треньорът на Милан Дженаро Гатузо изрази сериозните си притеснения от играта на възпитаниците си в първите 20 минути на двубоя срещу Каляри от 4-ия кръг на Серия А. "Росонерите" допуснаха ранен гол, но се върнаха в мача с попадение на Гонсало Игуаин в началото на втората част, а в края можеха и да стигнат до победата, но късметът беше на страната на домакините.

"Начинът, по който започнахме мача беше притеснителен. Успяхме да дадем отпор на Каляри през второто полувреме, но това не беше достатъчно. Каляри заслужаваше да води с 2:0 през първото полувреме, което щеше да направи мача съвсем различен.

Работата ми е да накарам младите ни играчи да осъзнаят колко добри са всъщност. Знаехме, че ще ни е трудно в Сардиния, но не можем да сме недоволни след последния съдийски сигнал", коментира Гатузо. Той се спря и върху гола на Гонсало Игуаин, който се отпуши за "росонерите" откакто премина под наем от Ювентус като част от сделката по завръщането на Леонардо Бонучи в Торино.

"Гонсало беше много полезен. Не съм виждал нападател да се връща толкова назад и да се бори в средата на терена", каза още Гатузо, който остана здраво стъпил на земята относно шансовете на Милан да се бори за челните места.