Без победител в битката за оцеляване между Лудогорец 2 и Добруджа

Два от отборите, които най-вероятно ще се борят за оцеляването си във Втора професионална лига този сезон - Лудогорец 2 и Добруджа, не успяха да се победят в двубой от седмия кръг на шампионата и завършиха наравно 1:1.

На главния терен в спортен комплекс “Черноморец” момчетата на Диян Божилов първи поведоха в резултата. Точен бе Янаки Смирнов, който се разписа в 10-ата минута. “Жълто-зелените” удържаха аванса си до 82-ата минута, когато Денислав Александров възстанови равенството и добави ценна точка към скромния актив на своя отбор.

С нея момчетата на Радослав Здравков събраха 5 точки и макар да останаха последни в класирането, с заради по-лоши показатели, се изравниха с 14-тия Кариана (Ерден) и 15-тия Локомотив (Горна Оряховица). Добруджа пък е малко по-напред - на 12-та позиция, със 7 точки, като равенството в Разград бе четвърто такова за тима от стадион “Дружба” в последните му пет срещи.