Борусия Дортмунд излезе временно начело в Бундеслигата

Отборът на Борусия Дортмунд излезе временно начело в Бундеслигата, след като победи у дома с 3:1 Айнтрахт Франкфурт в двубой от третия кръг. С успеха "жълто-черните" събраха 7 точки - с една повече от Байерн Мюнхен, Волфсбург и Херта Берлин, които са с мач по-малко.
Резултатът на "Сигнал Идуна Парк" беше открит от френския защитник Абду Диало в 36-ата минута.

В 68-ата нападателят на гостите Себастиан Алер успя да изравни, но само четири по-късно домакините отново водеха след страхотен гол на Мариус Волф. В 88-ата минута нападателят на Борусия Пако Алкасер оформи крайното 3:1.