Швейцарски тайфун отнесе Исландия (видео)

Осминафиналистът от изминалото Световно първенство Швейцария записа отличен старт на надпреварата в Лигата на нациите. Тимът на Владимир Петкович разгроми Исландия с 6:0 у дома в среща от Група 2 на Дивизия “А”. Другият отбор в групата е Белгия.

На стадиона в “Санкт Гален” “кръстоносците” премазаха своя съперник и шестте попадения са най-малкото. Домакините дори вкараха още два гола, но те не бяха зачетени заради тънки засади. Любопитното е, че шестима различни футболисти бяха точни.

Стивън Цубер даде началото на головата вихрушка с неспасяем изстрел в 13-ата минута, а десет по-късно Денис Закария направи 2:0 на празна врата. След почивката за исландците стана още по-тежко, след като Джердан Шакири покачи на 3:0 в 53-ата минута. Направилият отличен двубой Харис Сеферович най-накрая счупи каръка с попадение за 4:0 в 67-ата минута. До края точни бяха влезлите като смени Албиан Айети в 70-ата минута и Адмир Мехмеди в 82-ата.

За цял мач исландците отправиха само един удар в очертанията на вратата и заслужено си тръгнаха с такъв погром. След три дни те приемат белгийците, докато отборът на Швейцария ще играе контрола с Англия.