Депай донесе победа на Холандия, Снайдер се сбогува с отбора

С два гола на Мемфис Депай през второто полувреме Холандия стигна до победа над Перу в приятелска среща. “Оранжевите” спечелиха с 2:1 в Амстердам, а мачът ще се запомни и изпращането на Уесли Снайдер. Халфът игра за 134-ти път с националната фланелка преди да се сбогува с отбора.

Отборът на Роналд Куман не бе на нужното ниво през първото полувреме и изоставаха на почивката, след като Акино се разписа за южноамериканците. Той вкара с глава след ъглов удар, след като Дейли Блинд го изпусна. Бранителят на Аякс не бе достатъчно концентриран и малко по-рано, но тогава перуанците не успяха да се възползват. Гостите определено бяха по-добрият отбор през първата част, а Силесен трябваше да спасява и в началото на втората част.

След като Куман извърши няколко смени, постепенно холандците намериха някакъв ритъм и след час игра изравниха. Де Йонг отне топката и намери Депай, който се разписа. Седем минути преди края отново нападателят на Лион успя да преодолее вратаря на съперника и да донесе победата на “лалетата”.

ХОЛАНДИЯ - ПЕРУ 2:1
0:1 - Акино (13)
1:1 - Депай (60)
2:1 - Депай (83)