Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Норвегия се разправи с Кипър преди визитата в София

Националният отбор по футбол на Норвегия записа лесна победа с 2:0 над Кипър в първия си мач от Лига "С", група 3 на Лигата на нациите на УЕФА. Скандинавците бяха по-добрият тим в този мач и заслужено записаха първи три точки в актива си след две попадения на капитана Стефан Йохансен в 21-ата и 42-ата минута. Домакините можеха да запишат и по-убедителен успех, тъй като пропуснаха доста положения в срещата. След три дни те пристигат в София за гостуването си на България.

Норвегия доминираше още от началните минути и действието се развиваше предимно в половината на Кипър. В 21-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Стефан Йохансен получи на скорост по дясното крило, надбяга защитата на съперника и останал очи в очи с  вратаря стреля в близкия ъгъл и отбеляза за 1:0.

В 30-ата минута домакините претендираха за дузпа за нарушение срещу откъсващия се Джошуа Кинг в пеналта, но съдията прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В 42-ата минута скандинавците все пак удвоиха прединната си. Те си спечелиха фаул на границата на наказателното поле и отново Йохансен с прекрасно изпълнение хвана неподгонвен вратаря Урко Пардо и резултатът стана 2:0.

Кипър успя да отправи първия си точен удар в мача едва в 48-ата минута, когато резервата Ефрем пробва бдителността на вратаря от далечна дистанция, но без успех.

В 55-ата минута при едно центриране в наказателното поле Йохансен се извиси и стреля с глава, но покрай вратата.

В 67-ата минута Кипър пропусна най-добрия си шанс в мача. Гостите разиграха добре в наказателното поле и Фотис Папулис се озова на стрелкова позиция, но изстрелът му бе спасен, макар и трудно, от вратаря Руне Ярнстейн.

В ответната атака и Норвегия имаше прекрасен шанс като Кинг шутира от малък ъгъл и само блестящата намеса на Урко Пардо запази резултата непроменен.

В крайна сметка Норвегия спечели без проблеми и поведе в групата с равен актив с България, но с по-добра голова разлика. Двата тима ще се изправят един срещу друг на "Васил Левски" в София на 9 септември.