Впечатляващо представяне на Арда в дебюта на Стойчо Стоев (видео)

Новият наставник Стойчо Стоев дебютира по най-добрия начин начело на Арда, след като тимът от Кърджали разби с 3:0 гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) в последен мач от шестия кръг на Втора лига. Сините бяха по-добрият отбор през целия двубой, но вкараха трите попадения в заключителните 25 минути. Димитър Макриев реализира на два пъти (66, 72), а веднъж се разписа Венцислав Бенгюзов (75).

Срещата започна с домакински натиск, но през първата част Арда не успя да отбележи изпускайки 1-2 добри ситуации.

След почивката футболистите на Стойчо Стоев натиснаха още по-сериозно и отбраната на железничарите започна да се огъва. В 64-ата минута Арда трябваше да получи дузпа, когато Законов бе подсечен, но реферът Георги Гинчев не посочи бялата точка.

Той стори това 120 секунди по-късно, когато Мартин Николов задържа откъсващия се сам срещу вратаря Венци Христов и този път Арда получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Димитър Макриев бе безпощаден, пращайки топката в долния десен ъгъл.

В 72-ата Митко Плахов отне топката в центъра и изведе Макриев сам срещу вратаря. Нападателят вкара хладнокръвно в долния десен ъгъл за 2:0.

Най-красивият момент в срещата дойде в 75-ата минута. Тогава Бенгюзов овладя топката извън наказателното поле и с шут от 23-24 метра вкара под напречната греда за крайното 3:0.

Така Арда постигна най-изразителната си победа от началото на първенството, която изкачи клуба на пето място в класирането на Втора лига.