Спорен червен картон помогна на Бетис да триумфира над Севиля (видео)

Спорен червен картон помогна на Бетис да триумфира над Севиля  (видео)

Отборът на Бетис спечели голямото градско дерби срещу Севиля от 3-ия кръг на Примера дивисион. Домакините на “Бенито Вийямарин” се наложиха с минималното 1:0, като автор на победното попадение бе Хоакин Санчес. За това помогна и доста спорен червен картон за Роке Меса в 66-ата минута за сблъсък с вратаря Пау Лопес.

Срещата започна с шанс за домакините, като удар на Такаши Инуи премина над вратата. Севиля отговори със силен шут на Франко Васкес и страхотно спасяване на Пау Лопес.

В 40-ата минута Серхио Каналес отбеляза за Бетис, но попадението бе отменено заради засада. В самия край на полувремето пък удар на Гийеме Араня мина близо до гредата.

Големите събития в срещата обаче се случиха през втората част. В 66-ата минута Севиля остана в намален състав заради изключително спорно изгонване на Роке Меса. Вратарят Пау Лопес излезе и се сблъска с играча на съперника, за което обаче бе наказан именно Меса с втори жълт и червен картон.

Бетис се възползва от численото си преимущество и в 80-ата минута Аиса Манди центрира в наказателното поле, където Хоакин Санчес отблизо с глава порази вратата и донесе успеха на своя тим.

Така Бетис записа първата си победа за сезона, а за Севиля това бе първо поражение. В момента и двата тима имат по 4 точки в актива си.