Атаката на Арсенал донесе втора победа (видео)

Отличното нападение на Арсенал бе в основата на втората поредна победа на тима в първенството. Лондончани спечелиха с 3:2 гостуването си на Кардиф. "Топчиите" на три пъти повеждаха в мача, но нестабилната им защита доведе до изравняване на два пъти. Мустафи откри резултата в 11-ата минута, но Камараса изравни в края на първата част. Обамеянг направи 1:2 преди Уорд да изравни отново. Девет минути преди края Лаказет се разписа и този път гостите удържаха преднината си и стигнаха до крайната победа.

Арсенал демонстрира колебания в началото на гостуването си на Кардиф и основна вина за това имаше Петър Чех. В рамките на първите 10 минути вратарят на два пъти сбърка и трябваше да се радва на неспособността на играчите на съперника да се възползват. При втората ситуация той прати топката в кратата на Хари Артър и той имаше прекрасна възможност да открие резултата, но не успя да запази концентрация и прати топката над вратата.

Проблемите в защита бяха компенсирани от добри изяви в нападение. Лондончани поведоха в 11-ата минута след удар с глава на Мустафи след ъглов удар. Попадението бе последвано от силни минути за гостите, а Начо Монреал пропусна да удвои аванса на “артилеристите”. Кардиф пък бе близо до изравняване в 18-ата минута след отлична атака.

Двата отбора търсеха гола, но Арсенал бе по-близо до второ попадение. Александре Лаказет удари гредата в 34-ата минута. Нестабилните изяви в отбраната на лондончани се проявиха в края на полувремето. Поредица от грешки доведе до гол на Виктор Камараса и изравняване на резултата.

В началото на второто полувреме Чех за трети път сбърка и отново се размина с гол. Кардиф опитваше да бъде агресивен, но атаката на съперника демонстрира качествата си. След час игра Обамеянг вкара с много красив удар. Домакините отговориха отново, като за пореден път отбраната на “артилеристите” не бе достатъчно ориентирана. Дани Уорд се разписа за 2:2 след удар с глава.

Защитата на лондончани бе компенсирана от блестящи изяви на нападателите. Лаказат заби топката в близкия ъгъл на Етеридж. До края Кардиф не успя за трети път да изравни, въпреки че в заключителните минути Шон Морисън имаше добра възможност.

КАРДИФ - АРСЕНАЛ 2:3
0:1 - Мустафи (12)
1:1 - Камараса (45)
1:2 - Обамеянг (62)
2:2 - Уорд (70)
2:3 - Лаказет (81)