Страхотен футбол и много голове в горещия валенсиански сблъсък

Отборите на Леванте и Валенсия направиха 2:2 в обедната градска схватка от третия кръг на Примера дивисион, играна пред 24 хиляди зрители на "Сиутат де Валенсия". Роджър Марти (13 и 34) се разписа за “синьо-червените”, а точни за “бяло-черните” бяха Денис Черишев (16) и Даниел Парехо (52 - дузпа). Освен четирите гола двубоят предложи две греди и интрига до финала.
Гостите от “Местайя” по-често владееха топката, докато “гранотас” организираха по-опасните акции. В 13-ата минута Хосе Моралес направи чудовищен рейд през центъра на терена. Звездата на “синьо-червените” тръгна зад центъра, покрай него прелетяха три последователни шпагата, той продължи напред, стигна до дъгата, където подаде вляво към Емануел Боатенг, който стреля към далечния ъгъл, вратарят Нето на крака на Роджър Марти и “деветката” на Леванте отбеляза отблизо - 1:0. Консултацията с ВАР показа, че няма засада при подаването към Боатенг и попадението беше зачетено.
В 16-ата “прилепите” изравниха. Карлос Солер центрира отдясно и Денис Черишев отбеляза с глава - 1:1. В 19-ата Родриго изпусна от чудесна позиция след подаване на Кевин Гамейро. В 27-ата Моралес нацели греда след великолепен удар по диагонала. В 34-ата Леванте отново дръпна в резултата. Енис Барди се отличи с 40-метрово подаване, Марти овладя елегантно зад гърба на защитник и технично насочи в левия ъгъл на Нето за 2:1.
Пет минути след началото на втората част момчетата на Марселино получиха дузпа. Солер се измъкна в наказателното поле и беше спрян непозволено от Тоньо Гарсия. Капитанът на “бяло-черните” Даниел Парехо отбеляза дузпата за 2:2. В 60-ата резервата Кевин Гамейро изпусна златен шанс, целейки греда. След центриране отляво френският нападател отклони топката на шест метра от голлинията, тя се удари във вратаря Ойер, а след това и в дясната греда.
jВ 75-ата домакините останаха с човек по-малко, след като Хорхе Андухар - Коке получи червен картон за нарушение пред наказателното поле. В 82-ата Родриго беше сам на втората греда след корнер, но се размина с топката на два метра от голлинията. До края Валенсия не успя да се възползва от кадровото си преимущество.