Ювентус върви по график в Серия "А", Роналдо пак не успя да отбележи (видео)

Отборът на Ювентус победи като гост тима на Парма с 1:2 в среща от третия кръг на Серия "А". Голямата звезда на "бианконерите" Кристиано Роналдо се провали в третия си опит да открие голова си сметка в шампионата на Италия. Днес Марио Манджукич изведе Юве напред в резултата още във втората минута. Нападателят показа добра съобразителност в наказателното поле при центриране на Хуан Куадрадо. В 33-ата минута Жервиньо възстанови равенството, след като засече добро центриране, а в 58-ата минута Блес Матюиди изведе "старата госпожа" за втори път напред в резултата.
Наставникът на Юве Масимилиано Алегри заложи на схема 4-3-3, като на вратата действаше Войчех Шчесни. Пред него четворката в защита бе сформирана от Алекс Сандро, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини и Хуан Куадрадо. В средата на терена Сами Кедира, Миралем Пянич и Блес Матюиди връзваха играта на "бианконерите", а в атака Кристиано Роналдо, Федерико Бенардески и Марио Манджукич тормозиха противниковата защита.
В същата схема бяха подредени и домакините от Парма. На вратата застана Сепе, като пред него Галиоло, Бруно Алвеш, Якопони и Масимо Гоби браниха своята врата. Ригони Сулак и Барила бяха избраниците, които рушаха играта на Ювентус, а Жервиньо, Инглезе и Ди Гаудио опитваха да изненадат защитата на италианския шампион.
Футболистите на Масимилиано Алегри тръгнаха бързо в атака и още във втората минута стигнаха до попадение във вратата на Сепе, реализирано от Марио Манджукич. Хърватинът засече добро центриране на Хуан Куадрадо, като не успя да насочи топката във вратата при първия си опит. Бранител на Парма не успя да се ориентира добре в ситуацията и позволи на Мандукич да играе втори път с топката. Този път с крак нападателят не сбърка и изведе "бианконерите" напред в резултата.
В 11-ата минута Сами Кедира пробва добър удар с левия крак извън наказателното поле, който бе париран от Сепе. Три минути по-късно отборът на Парма нацели напречната греда след добро изпълнение на фаул от Стулак. В 26-ата минута Леонардо Бонучи се извиси при изпълнение на ъглов удар, но ударът му с глава премина покрай страничния стълб.
В 32-ата минута Жервиньо изравни резултата, възползвайки се от грешка в защитата на Юве. Центриране на Гоби от лявото крило бе продължено с глава от Роберто Инглезе, а котдивоарецът бе най-съобразителен и успя да насочи топката във вратата на Шчесни.
В добавеното време на първата част Войчех Шчесни се отчете със страхотно спасяване, запазвайки равенството в мача. Жервиньо премина като на шега през Куадрадо, след което извади топката успоредно към свободния Лука Ригони. Италианският полузащитник стреля силно, но с впечатляващ плонж Шчесни успя да спаси.
В 47-ата минута Кристиано Роналдо опита интересен удар от воле, но топката прелетя високо над вратата. Три минути по-късно Алекс Сандро извади добра топка към Сами Кедира, който не успя да насочи изстрела си в рамките на вратата.
В 54-ата минута Кристиано Роналдо пропусна добра възможност, останал непокрит в наказателното поле. Топката достигна донякъде случайно в краката на португалеца, който стреля, но доста неточно. В 52-ата минута Блес Матюиди изведе "старата госпожа" за втори път напред в резултата. Френският полузащитник завърши добра атака, започната от Алекс Сандро.
Защитникът подаде към Марио Манджукич в наказателното поле, а хърватинът отклони с пета към включилия се от втора позиция Матюиди. Халфът на Юве стреля от минимален ъгъл, а топката влезе във вратата на Скорупски.
Изстрел на Дъглас Коща в 74-ата минута се отби в десния страничен стълб на вратата зад Скорупски.В 87-ата минута Сепе пресече центриране на Коща към Кристиано Роналдо, лишавайки португалеца от неговия първи гол в Калчото. До края на срещата защитата на Ювентус не позволи на Парма да затрудни Шчесни и така "бианконерите" записаха трета победа от три срещи. Парма пък остава с актив от една точка.
ПАРМА - ЮВЕНТУС 1:2
0:1 Манджукич (2')
1:1 Жервиньо (32')
1:2 Матюиди (52')