Атлетико е в дупка - беше пометен от Селта

Един от кандидатите за титлата в Примера дивисион - Атлетико Мадрид, направи втора грешна стъпка в едва третия си мач от началото на шампионата в Испания. Днес момчетата на Диего Симеоне бяха надиграни тотално от Селта във Виго и загубиха с 0:2. Галиският състав игра много по-силно и изпусна още положения. “Лос колчонерос” много рядко стигаха до вратата на своя съперник. И в предните си две срещи от Ла Лига Атлети не убеди, но се измъкна срещу Райо Валекано и взе реми от Валенсия на “Местайя”.

Диего Симеоне не изневери на 4-4-2 със стожерите си в предни позиции Диего Коща и Антоан Гризман. Многомилионното попълнение Тома Льомар остана на пейката, а в лявата част на полузащитата започна Коке. Наставникът на “небесносините” Антонио Мохамед също заложи на двама централни нападатели: Яго Аспас и Максимилиано Гомес, но при схема с трима бранители.
Двубоят на “Балаидос” стартира с по-остри акции на домакините. В петата минута Томас успя да изчисти след опасно центриране от корнер на капитана Уго Майо. В десетата галиският тим изгради великолепна контра, Макси Гомес центрира към далечната греда, където Аспас закъсня и просто прати топката в аут.
В 19-ата Яго Аспас шутира силно към близкия ъгъл, Ян Облак беше на точното място, а кълбото се оплете от външната страна на мрежата.
Момчетата на Диего Симеоне действаха доста пасивно в нападение и рядко доближаваха вратата на Серхио Алварес. В 27-ата защитата на “небесносините” остави празни пространства и Атлети разви добра атака. Топката стигна до Гризман пред дъгата на наказателното поле и световният шампион шутира към долния ляв ъгъл на вратаря, като кълбото премина много близо до целта.
В 31-ата Станислав Лоботка навлезе в наказателното поле на столичани, но загуби баланс на тялото в спор за топката. В последния четвърт час на първото полувреме гостите от “Wanda Metropolitano” изнесоха играта по-напред. Техният натиск обаче се изрази единствено в няколко корнера.
Едва минута след началото на второто полувреме домакините успяха да открият резултата. Диего Годин се подхлъзна и това позволи на Макси Гомес да напредна в наказателното поле и да отбележи с удар в близкия ъгъл - 1:0.
В 52-ата Макси Гомес центрира, а Аспас отбеляза фантастичен гол с глава. Нисичкият нападател се шмугна между двама защитници и насочи много точно в левия ъгъл на Облак - 2:0. В 63-ата Хосе Хименес пропусна да върне “лос колчонерос” в играта. В 71-ата топката попадна в мрежата на мадридчани за трети път. Густаво Кабрал вкара с глава след далечно центриране. Гостите се готвеха да бият център, когато съдията Матеу Лаос получи обаждане от видео реферите и попадението беше отменено заради засада. До края на двубоя Селта продължи да е по-опасният отбор. Влизането на Тома Льомар и Никола Калинич не донесе нужния ефект. В 97-ата минута Гризман овладя на гърди и отправи атрактивен удар, при който топката облиза гредата от външната страна.