Хофе осъществи обрат за първа победа

Участникът в Шампионската лига Хофенхайм спечели с 3:1 у дома срещу Фрайбург в двубой от втория кръг на Бундеслигата. Доминик Хайнц вкара за Фрайбург в 36-ата минута, но две попадения на Адам Салай (50 и 63) и гол на Андрей Крамарич (94) зарадваха феновете в Зинсхайм. Това бяха първи три точки за Хофе след загубата от Байерн (Мюнхен) преди седмица.
В шестата минута топката се озова се в мрежата на гостуващия тим. След видео преглеждане попадението не беше зачетено заради “тънка” засада. В 36-ата минута Домик Хайнц се възползва от лошо изградена защита при статично положение и отбеляза от пет метра - 0:1.
В 50-ата тимът на Фрайбург сам възстанови равенството, след като двама бранители и вратарят не се разбраха за високата топка и я подариха на Адам Салай, който отбеляза с лекота. 30-годишният унгарски стрелец направи пълен обрат с нов гол в 63-ата минунта. Нико Шулц центрира по земя в малкото наказателно и там Салай изникна и чукна в мрежата - 2:1. В края гостите се втурнаха напред. В 94-ата вратарят се включи при корнер, топката беше избита и Крамарич вкара на празна врата за крайното 3:1.