Челси продължи с блестящия старт (видео)

Челси продължи с отличното си представяне от началото на сезона. Отборът на Маурицио Сари записа четвърта победа след 2:0 в домакинството си на Борнемут и е без грешка. С пълен актив от точки лондончани се изравниха с Ливърпул на върха на класирането. “Сините” нападаха през цялата среща, но головете паднаха към края. Влезлият като резерва Педро откри резултата в 72-ата минута, а Еден Азар се разписа малко преди края.

Борнемут излезе с идеята да се надиграва с Челси на "Стамфорд Бридж", което бе предпоставка за отворен мач. И двата отбора търсеха попадението. "Сините" имаха предимство и поддържаха високо темпо и стигаха близо до вратара на съперника, като Бегович още на няколко пъти трябваше да се намесва. Гостите бяха приели съперникът им да владее топката, но при всяка възможност търсеха бърза контраатака. Така след половин час игра Калъм Уилсън се размина с откриване на резултата.

Алваро Мората отново не бе особено ефективен, като пропусна някои добри възможности. В самия край на полувремето Маркос Алонсо удари дясната греда на Бегович и Челси не успя да се разпише през първите 45 минути.

Лондончани продължиха да натискат и да търсят гола и след почивката. Отново Алосно накара вратаря на гостите да се намесва. На фона на ситуациите пред Бегович, Борнемут можеше да открие резултата след час игра. След ъглов удар Нейтън Аке не успя да засече топката от малкото наказателно поле, където бе оставен непокрит.

Челси стигна до така желания гол в 72-ата минута. Тогава две от резервите осигуриха преднина на “сините”. Педро направи двойно с Жиру и с много хубав удар намери десния ъгъл зад Бегович. Топката се отклони от бранител на гостите и не остави шансове на вратаря, но малката доза късмет вероятно бе заслужена от тима на Сари, който през цялото време играеше агресивно и атакуваше. Лондончани не спряха да нападат и до края и стигнаха до второ попадение, дело на Азар.

ЧЕЛСИ - БОРНЕМУТ 2:0
1:0 - Педро (72)
2:0 - Азар (85)