Първа победа за Саутхамптън, "светците" превзеха "Селхърст Парк"

Тимът на Саутхамптън се поздрави с първа победа от началото на сезона в английската Висша лига. В мач от 4-ия кръг “светците” надвиха с 2:0 като гости Кристъл Палас. Саутхамптън спечели на “Селхърст Парк” с голове на Дани Ингс (47) и на Пиер-Емил Хьойберг (90+2). Гостите пропуснаха и дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Аарън Уан-Бисака в 59-ата минута. Чарли Остин сбърка от бялата точка, а 5 минути по-късно “светците” отново бяха близо до 0:2, но Мохамед Елиунуси уцели греда. Във втората минута на добавеното време Пиер-Емил Хьойберг “подпечата” трите точки за Саутхамптън.

“Светците” се изкачиха на 10-о място в класирането с 4 точки, а “орлите” от Лондон са 15-и с 3 точки, след като днес претърпяха трето поредно поражение.