Глен Мъри герой за Брайтън, Фулъм изпусна аванс от два гола

Отборите на Брайтън и Фулъм сътвориха истинско шоу, което в крайна сметка завърши без победител - 2:2. Гостите от Лондон могат повече да съжаляват за този резултат, тъй като имаха аванс от два гола до средата на второто полувреме в мача от 4-ия кръг на Премиър Лийг.

В 26-ата минута Лусиано Вието извърши глупаво нарушение срещу големия герой за Брайтън днес Глен Мъри и реферът Лий Пробърт посочи бялата точка - дузпа за домакините. Зад топката застана Паскал Грос, но вратарят Маркус Бетинели спаси и резултатът остана 0:0.

Не след дълго обаче резултатът бе променен и то в полза на “Котиджърс”. В 43-ата минута световният шампион от Мондиал 2014 с Германия Андре Шюрле изведе лондончани напред. Шюрле получи топката в наказателното поле на домакините и с удар отблизо не пропусна да реализира попадение.

В 62-ата минута сръбският нападател Александър Митрович направи резултата 0:2. Пет минути по-късно обаче грешка на футболист на Фулъм в собствената половина доведе до бърза контраатака за Брайтън, завършила с голов удар отблизо на Глен Мъри.

В 84-ата минута Мъри направи резултата 2:2 с точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на Митрович.

Брайтън и Фулъм са един до друг в класирането с по 4 точки, като лондончани са 11-и, а днешните им съперници са с една позиция по-надолу.