Виляреал с поредна грешна стъпка в Примера

Отборът на Виляреал продължава да не познава вкуса на победата в новия сезон в Примера дивисион. “Жълтата подводница” допусна загуба у дома с 0:1 от Жирона в двубой от третия кръг и остана на 17-о място. От началото на кампанията Виляреал вече има две загуби и едно равенство. Жирона пък постигна първи успех и върви на 11-о място с 4 точки.
Единственото попадение в мача отбеляза уругвайският нападател Кристиан Стуани, който се разписа в 54-ата минута след асистенция на Борха Гарсия. През първото полувреме Карл Токо Екамби  вкара за Виляреал, но попадението му в 35-ата минута беше отменено поради засада.
В същото време Реал Сосиедад отстъпи с 1:2 драматично пред Ейбар като гост, след като водеше, а Хетафе и Валядолид завършиха 0:0.