ЦСКА 1948 се сгромоляса срещу дубъла на Лудогорец (галерия)

ЦСКА 1948 записа трето равенство от началото на сезона във Втора лига. "Червените" бяха зле в техническо, тактическо и физическо отношение и логично се издъниха с 0:0 в София срещу дубъла на Лудогорец, воден от легендата на ЦСКА Радослав Здравков. Двубоят предложи слабо първо полувреме с леко подобрение след почивката, но зрителите на Националния стадион "Васил Левски" така и не видяха голове.

Атаката на ЦСКА 1948 за пореден път показа сериозни слабости, а същото може да се каже и за звеното в средата на терена. В първите си три домакинства "червените" създадоха общо 2-3 чисти положения, нападайки без скорост и въздух. Единствен точни пасове днес раздаваше Мариян Огнянов, който записа пълни 90 минути в своя дебют с червената фланелка.
Първите 20 минути на мача бяха много скучни. Атмосферата раздвижи единствено Стефан Методиев от "орлите", който влезе доста грубо в краката на бека на домакините Петър Генчев. За това си деяние Методиев получи жълт картон. В 26-ата минута Андон Гущеров стреля към вратата на Даниел Наумов, но не сполучи. В 31-ата минута юношата на ЦСКА Калоян Стефанов опита далечен шут, но стражът на гостите отби топката.

В 56-ата минута вратарят на ЦСКА 1948 Диян Вълков спаси мрежата си от попадение. Денислав Александров от "зелените" стигна до топката след разбъркване в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Вълков.

В 62-ата минута "червените" пропиляха единственото си чисто положение. Томислав Павлов изведе на голова позиция Мариян Огнянов, сам срещу стража Наумов, но изстрелът на Мацата бе отразен и резултатът се запази 0:0.

Към края на мача столичани опитаха да наложат натиск, но той беше безплоден. Младите надежди на Лудогорец отговориха с 2-3 много опасни контри, а веднъж Генчев от ЦСКА 1948 можеше да си вкара автогол, както направи преди седмица в Радомир. Така закономерно "червените" и "зелените" завършиха наравно, което е удар по амбициите на домакините за класиране в Първа лига.

ЦСКА 1948 - Лудогорец II 0:0