Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг (VI)

Измина шестият кръг на Първа лига, а ситуацията пред шампиона Лудогорец започва да става все по-сложна. “Орлите” не успяха да победят Славия при визитата си в София и срещата завърши 0:0. От това се възползваха Левски, ЦСКА-София и Берое. Първите два дръпнаха в класирането след победи над Етър и Верея, а третите изпревариха разградчани с категоричен успех с 4:0 над Ботев (Враца).

Черно море се върна на победния път след като спря серията от три поредни успеха на Локомотив (Пловдив) и победи с 2:0 на “Лаута”. Дунав също взе важен успех - 2:0 над Септевмри, а Ботев се справи с Витоша със същия резултат в Бистрица.

Благой Макенджиев (Черно море)
Вратарят на варненци направи няколко важни спасявания в мача срещу Локомотив (Плводив). Стражът се намеси при удари на Игор Банович и Филип Михалевич, а след това бе стабилен под рамката, за да запази вратата си суха, с което да помогне за важните три точки. (1)

Мартин Ковачев (Дунав)
Опитният бранител за пореден път доказа, че е сред най-важните футболисти на “драконите”. Ветеранът ръководеше отлично защитата на Дунав в мача със Септември, а освен това се прояви и като голмайстор, отбелязвайки първия гол за успеха. (2)

Холмар Ейолфсон (Левски)
Исландският национал успя бързо да се върне във форма след прибирането си от Световното първенство и отново е важна фигура в отбраната на “сините”. Срещу Етър защитникът действаше много стабилно в моментите, когато домакините тръгнаха с всички сили в атака. (2)

100 Етър - Левски

Ерол Алкан (Берое)

Безспорно трансферният удар на Берое до този момент. Защитникът за нула време се превърна във важна част за състава на Александър Томаш и вече е лидер на отбраната на старозагорци. Този път в партньорство с Георги Ангелов срещу Ботев (Враца) Алкан бе безпогрешен. (3)

Тодор Неделев (Ботев)

Тошко пак показа, че е сред най-класните родни футболисти в Първа лига. Крилото даде преднина на “канарчетата” при визитата на Витоша (Бистрица) с гол от пряк свободен, макар и след груба грешка на вратаря, а след това продължи да раздава емблематичните си ювелирни пасове по протежението на терена. (1)

83 Витоша (Бистрица) - Ботев (Пловдив)

Янис Карабельов (Славия)

Младият халф на “белите” показва сериозни израстване в последно време и не е случайно, че Златомир Загорчич му гласува безрезервно доверие в полузащитата на тима. Срещу Лудогорец Янис влезе смело в множество единоборства с футболисти на “орлите” и в голяма част от тях се оказа победител. (1)

127 Славия - Лудогорец

Кристиян Малинов (ЦСКА-София)

Полузащитникът на “червените” бе без умора в халфовата линия срещу Верея и не остави никакви шансове на противниковите играчи, спечелвайки над 15 единоборства в средата на терена. Освен това изведе отлично Кирил Десподов за втория гол в мача и се понрави на публиката с още няколко отигравания. (1)

Борислав Цонев (Берое)

Халфът на Берое в отлична форма в последно време и не е никаква изненада, че вече е част от националния отбор. В мача срещу Ботев (Враца) Цонев буквално сам нокаутира съперника, след като до 13-ата минута отбеляза две попадения. Първо откри от пряк свободен удар, а след това довърши съперника с второ попадение. (2)

Габриел Обертан (Левски)

Французинът бе много активен по двете крила на “синята” атака срещу Етър и постоянно тормозеше Иван Стоянов, който бе нагърбен с дефанзивни функции. В средата на първата част Обертан навърза трима бранители и намери Жерсон Кабрал, който успя да открие резултата. През втората част бившият играч на Ман Юнайтед помогна и в защитната фаза на играта.

Радослав Василев (Черно море)

Нападателят на Черно море сякаш е на път да възроди кариерата си, след като дълго време бе преследван от контузии и малшанс. Във Варна Ради се представя много стабилно, откакто дойде на “Тича” през зимата. Срещу Локомотив (Пловдив) пък отбеляза първия си гол за новия сезон, след като се възползва от едно подаване от корнер. (3)

Кирил Десподов (ЦСКА-София)

Още един отличен мач за родния талант. Десподов набучи два гола във вратата на Верея. Първо откри резултата с глава, а след това с бомбен шут удвои в началото на втората част. Освен това 21-годишното крило постоянно тормозеше съперниковите футболисти и даде сериозна заявка за титулярно място дори в националния отбор. (3)