Бордо удари Монако в последната секунда

Гол в добавеното време донесе първа победа за Бордо за сезона в Лига 1 след успех с 2:1 над Монако в мач от третия кръг на шампионата. Зрителите на стадион "Матмут-Атлантик" видяха зрелищен мач с редица интересни моменти, като домакините получиха право да изпълнят две дузпи, от които реализираха едната, а героят за Бордо бе Франсоа Камано, който вкара и двата гола. Камано откри резултата от дузпа в 48-а минута. Монако изравни в 68-а минута след точно изпълнение на Пиетро Пелегри. Четири минути преди края Бордо получи право да изпълни втора дузпа, но вратарят на Монако Беналио спаси удара на Самуел Калу. Натискът на Бордо в края даде резултат и след триходова акция в добавеното време Камано завърши с прецизен удар от границата на наказателното поле за 2:1.

Това бе първи успех за Бордо от началото на сезона и идва в първия мач, след като жирондинците се разделиха с Гус Пойет начело. Днес начело на тима бе Ерик Бедуе като времнен наставник. Монако пък записа първо поражение.