Валенсия претърпя крушение в Барселона

Отборът на Еспаньол надигра с 2:0 Валенсия в дуел от втория кръг на испанското първенство. Естебан Гранеро отбеляза в 63-ата минута, а Борха Иглесиас удвои в 69-ата. Срещата премина на сравнително високо ниво, но домакините съумяха да се възползват от две ситуации в средата на втората част. Момчетата на Марселино имат само една точка след равенството с Атлетико Мадрид преди седмица. Тимът на Руби временно се нареди втори с четири точки.
Гостите от “Местайя” започнаха по-активно и с повече самочувствие, но постепенно домакините се окопитиха. В 13-ата минута Родриго стреля опасно и принуди Диего Лопес да се протегне и избие. В тези минути нападателят на “прилепите” създаваше опасност пред вратата на “папагалчетата” при почти всяко свое докосване. В 32-ата каталунците изпуснаха на два пъти. Първо Серхио Гарсия стреля с глава, топката се отби от гредата, а при добавката Борха Иглесиас не се справи с вратаря Нето. Това беше и най-добрата голова възможност преди почивката.
През втората част валенсианци не показаха почти нищо в нападение. В 52-ата Дидак Вила спаси от голлинията след корнер. Минута по-късно Нето се намеси след удар на Лео Баптищао. В 63-ата “лос перикитос” стигнаха до гол с помощта на ВАР. Естебан Гранеро стреля технично от пряк свободен удар, топката срещна напречната греда и тупна около голлинията. Видеотехнологията помогна на съдията да зачете попадението. Шест минути по-късно барселонци вкараха второ попадение. Баптищао напредна в наказателното поле, сякаш беше фаулиран от вратаря, кълбото достигна до Борха, който отбеляза секунда по-късно за 2:0. До края опитите на валенсианци останаха безплодни.