Канада изпусна два мачбола и Русия стигна до драматичен успех на турнира "Вагнер"

Победителите в първото издание на Лигата на нациите от 2018 година от Русия се наложиха над Канада с 3:2 (25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 18:16) в мач от втория ден от турнира “Хуберт Вагнер” в Краков

"Сборная" поведе с 2:0 гейма, но след това Стефан Антига пусна в игра младия диагонал Върнан-Евънс и той обърна играта. “Кленовите листа” спечелиха следващите два гейма и изравнихя резултата до 2:2 гейма. В тайбрека Канада стегна до два мачбола при 15:14 и 18:17, но не съумя да се възползва и да затвори мача. При резултат 19:19 в 5-ата част Алексей Родичев завърши успешно атаката си, а при следващото разиграване Илияс Куркаев заби единичен блок на атака на Шарън Върнън-Евънс и така Русия спечели тайбрека с 2:19 и мача с 3:2.

Днес (26 август) е последния ден от надпреварата. Световните шампиони от Полша ще играят срещу “Сборная" от 18,30 часа в спор за първото място, а Франция среща Канада от 15,00 часа.

Русия е в група С на Мондиала в Бари с отборите на САЩ, Сърбия, Австралия, Тунис и Камерун. Първият двубой е срещу "кенгурата" на 12 септември.

РУСИЯ – КАНАДА 3:2 (25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 21:19)