Лудо полувреме и първа победа за Фулъм

Отборът на Фулъм постигна първа победа във Висшата лига този сезон след завръщането си в английския елит. “Котиджърс” надделяха с 4:2 у дома над Бърнли в мач от третия кръг. Двата тима изиграха лудо първо полувреме, в което си отбелязаха пет гола.

Тон на головия празник даде котдивоарският халф Жан Майкъл Сери още в 4-ата минута. Той изведе водения от бившия наставник на Левски Славиша Йоканович тим на Фулъм напред с мощен шут извън наказетлоното поле. Само 6 минути по-късно Джеф Хендрик изравни за гостите от Бърнли след бърза контраатака.

След това дойдоха минутите на Александър Митрович. Само в рамките на две минути сръбският нападател направи резултата 3:1, като и двете попадения той реализира с глава. В 36-ата минута той изпрати топката във вратата на Джо Харт почти от голлинията, под носа на стража. В 38-ата минута Митрович порази целта с глава след центриране отляво, а в 41-ата Джеймс Тарковски бе изпуснат от защитата на Фулъм във вратарското поле след изпълнение на корнер и отбеляза втория гол за Бърнли, като той се оказа и последен за първата част.

Точка на спора сложи германският нападател Андре Шюрле, който направи резултата 4:2 в 83-ата минута след индивидуална акция и изстрел от границата на наказателното поле.

Фулъм се изкачи на 12-о място в класирането след спечелването на първите си 3 точки за сезона, а Бърнли е 18-и с едва една точка.