Реймс и Ним "слязоха от облаците"

Отборът на Амиен победи с 4:1 новака Реймс в мач от третия кръг на Лига 1. Еди Гнаоре откри резултата в 22-ата минута, а малко след това гостите останаха с човек по-малко, след като Ромен Метанир получи директен червен картон. През втората част Амиен вкара още три гола, дело на Саман Годос и на два пъти Муса Конате, а в края на мача Матийо Кафаро отбеляза почетният гол за гостуващия отбор.

Така Реймс не успя да запише трети пореден успех от началото на първенството и остава с шест точки на пета позиция. Амиен пък записа първи успех и е на 13-о място.

Друг новак - Ним също загуби за първи път през сезона, след като бе надигран с 0:1 при визитата на Тулуза. Единственото попадение бе дело Макс Градел от дузпа в 80-ата минута. Ним и Тулуза са с по шест точки от началото на шампионата.

Нант и Каен завършиха наравно 1:1. Енцо Кривели откри за нормандците, но Емилано Сала изравни от дузпа малко преди края. Монпелие и Сент Етиен пък не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.