Попето и Спартак временно изместиха Зенит от върха (видео)

Тимът на Спартак (Москва) спечели столичното дерби с Динамо (Москва) с 2:1 в 5-ия кръг на руското първенство. Българският нападател Ивелин Попов се появи в игра в 61-ата минута за спартаковци, сменяйки Денис Глушаков. По това време резултатът бе 2:0.

Играчите на Масимо Карера започнаха ударно мача, като още в 14-ата минута вече водеха с 2:0 в резултата. Холандската звезда Куинси Промес откри резултата от дузпа в 7-ата минута, а в 14-ата Лоренцо Мелгарехо бе точен за 2:0. В 82-ата минута Владимир Риков реализира попадение за Динамо, но Попето и компания все пак не изпуснаха трите точки и се поздравиха с четвърта победа от началото на сезона в Премиер Лигата. Спартак е лидер в класирането с 13 точки, но може да бъде изместен утре от Зенит, ако питерци спечелят гостуването си на УФА. Динамо пък е на пето място с 6 точки.