Почти на 40 г. Писаро продължава да е с главна роля

При поредното завръщане на любимеца си Клаудио Писаро привържениците на Вердер (Бремен) не успяха да се зарадват на победа, след като отборът завърши 1:1 срещу Хановер 96 в среща от първия кръг на Бундеслигата. Домакините могат и да са щастливи, защото до пет минути преди края губеха в резултата.

Това лято Писаро, който скоро ще навърши 40 години, подписа като свободен агент и днес влезе в игра на “Везерщадион” в средата на втората част. Той веднага се превърна в опасност за съперника, независимо че вече му е все по-трудно да бъде на висота. В 71-вата и 76-ата минути ветеранът на два пъти се размина с попадение.

И тогава гостите от Хановер нанесоха своя удар. В 76-ата минута, само секунди след появата си на терена, Хендрик Вейдант изскочи сам срещу вратаря и вкара за 0:1. Така 23-годишният нападател направи нещо изключително, след като реализира с първото си докосване в своя дебют за “96” в елита. Преди това Вейдант беше реализирал два гола за осем минути в дебюта си за Хановер - в среща от турнира за Купата на Германия срещу Карлсруе.

Вердер обаче успя да изравни в 85-ата минута. Тогава Теодор Гебре Селасие подложи глава на далечната греда, а съдията се нуждаеше от ВАР, за да се увери, че не е имало засада.

В края на срещата бременчани дори пропуснаха да изтръгнат успеха.