Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Айнтрахт (Франкфурт) се съвзе след двата кошмара

Носителят на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) се съвзе от тежкия старт на сезона с победа с 2:0 над Фрайбург като гост в двубой от първия кръг на Бундеслигата. През лятото досега “орлите” бяха загубили тежко с 0:5 от Байерн (Мюнхен) в сблъсъка за Суперкупата, както и бяха отпаднали от купата на страната след срамна загуба от по-слаб съперник. Днес обаче те показаха воля и се наложиха, независимо че домакините бяха по-настоятелни.

Само за първите шест минути играчите на Фрайбург пропуснаха три възможности за гол и веднага бяха наказани. В 9-ата минута новото попълнение в редиците на Айнтрахт Николай Мюлер откри резултата. Любопитното е, че преди година, пак в първия кръг, Мюлер вкара и за Хамбургер ШФ, а при радостта си падна и се контузи тежко, заради което не игра чак до пролетта. Този път фланговият футболист беше по-внимателен след попадението.

Домакините натиснаха своя съперник и като цяло създадоха 21 възможности за гол, но в крайна сметка се оказаха с още един гол в мрежата си. Той падна в 82-ата минута, когато Себастиен Алер завърши перфектна атака.

Мачът беше дебютен в Бундеслигата за петима нови футболисти на Айнтрахт, както и за наставника Адолф Хютер, който замени преминалия в Байерн Нико Ковач.