100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Горчиво завръщане за Фортуна след три гола с глава

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) загуби с 1:2 у дома от Аугсбург в първия си мач след завръщането си в Бундеслигата. След пет години във Втора Бундеслига “червено-белите” играха нервно и допуснаха обрат след почивката. Фортуна откри резултата в 39-ата минута, но попадения в 57-ата и 76-ата обърнаха развоя на срещата. Интересното е, че и три гола паднаха след удари с глава.
Домакините започнаха сковано и трудно организираха нападенията. В края на полувремето успяха да се възползват от грешката на вратаря Фабиан Гийфер. В 39-ата минута стражът потърси пас към левия защитник, но вместо това намери Матиас Цимерман, който центрира отдясно към далечната греда и там Бенито Раман отбеляза отблизо с глава - 1:0.
През второто полувреме баварският тим направи пълен обрат. В 57-ата Жонатан Шмид центрира към Мартин Хинтерегер, който вкара зрелищно с глава с помощта на напречната греда. В 76-ата Аугсбург реализира второ попадение при спорно положение за засада. Резервата Марко Рихтер центрира към Андре Хаан, който вкара нов гол с глава за 1:2. До края на домакините не намериха сили да отвърнат на удара.