Първа грешка на шампиона, гол с ръка и три греди спряха Ман Сити (видео)

Новакът Уулвърхамптън успя да измъкне точка от шампиона Манчестър Сити. Срещата на "Молиню" завърши 1:1, като и двете попадения паднаха след почивката. В 57-ата минута Уили Боли откри резултата. Тогава той засече центриране на Моутиньо, но топката се озова в мрежата, след като се отклони от ръката на бранителя. Лапорт след удар с глава успя да изравни в 69-ата минута.

Манчестър Сити започна гостуването си на Уулвс с идеята на доминира и още в първите минути демонстрира някои великолепни комбинации. Стърлинг успя да пробие отляво в петата минута, но не успя да намери съотборник, след като навлезе в наказателното поле. Домакините показаха, че няма да разчитат на глуха защита и използваха всяка възможност за контраатаки. В 15-ата минута Сити стигна до отличен шанс за откриване на резултата. Дълго подаване на Менди бе свалено с глава от Агуеро на пътя на Гюндоган. Ударът на германеца обаче бе слаб и право в ръцете на Руи Патрисио.

Тимът на Уулвърхамптън бе подреден компактно и при опит на Компани да изнесе топката той сбърка. Диого Жота напредна, но се забави, позволи да бъде затворен от бранител на съперника. Когато опита да стреля, топката стигна до Хименес, а мексиканецът я прати в опразнената мрежа, но бе в положение на засада и попадението не бе зачетено. Отборът на Гуардиола отговори подобаващо. Нисък удар на Агуеро се заби в лявата греда. Секунди по-късно страхотен удар от воле на Стърлинг бе отразен след фантастично спасяване на Патрисио, след което топката се удари в гредата.

Превъзходството на Ман Сити ставаше все по-голямо, а играчите на Уулвс все по-рядко играеха с топката. Агуеро не успя да се възползва от великолепно извеждащо подаване на Давид Силва, а Фернандиньо пробва далечен удар, но попадение не падаше. “Вълците” оцеляха и в този период и отново погледнаха към вратата на Едерсон. Раул Хименес овладя великолепно топката след центриране, но ударът му от воле бе доста неточен. До почивката Агуеро пропусна още едно положение.

След почивката Уулвърхамптън стоеше малко по-дефанзивно, но не оставяше много свободни пространства на съперника. Опитите на гостите да намерят пролука не даваха резултат. Мачът придоби съвсем друг облик в 57-ата минута. При първата опасна атака за “вълците” през второто полувреме Хелдер Коща бе изведен сам срещу Едерсон, но вратарят успя да отклони топката. Секунди по-късно Вили Боли откри резултата. Центриране на Моутиньо бе отклонено от бранителя с ръка и топката се озова в мрежата. Съдията зачете гола и Уулвс поведе. Малко по-късно Давид Силва бе съборен в наказателното поле и играчите на Сити имаха претенции за дузпа.

Попадението вдъхна още по-голяма увереност на играчите на Еспирито Санто. Те можеха и да стигнат до нов гол в 67-ата минута, но отлична атака бе завършена с неточен удар на Рубен Невеш. Малко по-късно “гражданите” изравниха. Центриране от фаул на Гюндоган бе засечено с глава от Лапорт, който заби топката в мрежата.

Домакински дебют за Уулвс направи рекордната покупка Адама Траоре, а Гуардиола пусна в игра Габриел Жезус и Льорой Сане. Бразилският нападател бе близо до гол в 78-ата минута. Тогава поредното отлично центриране на Менди намери Жезус, който стреля ниско с глава, но Патрисио успя да отрази удара с крак.

Гостите търсеха втори гол, но с изтичане на минутите действията им бяха припряни и те рядко стигаха до чисти положения. Към края на двубоя “вълците” можеха да стигнат до шокираща победа. След отлична контраатака Жота стреля от воле, но над вратата. Малко по-късно Траоре проби и прати остра топка в наказателното поле, но защитата на Сити успя да избие. В петата минута от добавеното време Сити удари за трети път гредата. Агуеро изпълни отлично пряк свободен удар, но топката се удари в гордата греда.

УУЛВЪРХАМПТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1

1:0 - Боли (57)