Хетафе не сбърка срещу Ейбар

Вторият кръг в Ла Лига започна с домакинска победа на Хетафе над Ейбар. Отборът от мадридското предградие се наложи с 2:0 и взе първи точки за сезона. Точни бяха Анхел Родригес в 18-ата минута и ветеранът Хорхе Молина в самия край на двубоя.

Хетафе създаде немалко положения и заслужено стигна до успеха. Още в началото тимът на Пепе Бордалас претендираше за дузпа, но не получи такава от рефера Давид Медие. Все пак, в средата на първото полувреме Анхел Родригес с хубав удар изненада стража на Ейбар Марко Дмитрович за 1:0.

Гостите се активизираха след почивката, но трудно стигаха до точни удари. Контрите на Хетафе обаче бяха доста по-опасни и при една от тях в последната минута Молина провря топката под плонжа на Дмитрович, след което спокойно я довкара в мрежата.

За Ейбар това е втора загуба след тази от Уеска на старта и баският тим е на дъното в класирането.