Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Бруно Ортелано атакува нов рекорд

Бруно Ортелано направи силно завръщане на пистата след пътния инцидент малко след Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г., в който счупи ръката си и отсъства дълго от атлетическия свят. Ортелано вече държеше рекордите на Испания на 100 м (10.06 сек) и 200 м (20.12 сек), когато 26-годишният атлет стартира отново и коригира рекорда и на 400 м в Мадрид това лято - 44.69 сек. Този резултат му отреди място в щафетата на Испания за Европейското в Берлин, с която извоюва борнзов медал във финала в германската столица.

Само месец след това силно бягане Ортелано коригира собствения си испански рекорд на 200 м, след като бяга 20.04 сек на испанския шампионат в Хетафе, а по-късно спечели финала с 20.15 сек. На 29 август той ще стартира на същата писта, като рекордът отново е в полезрението му.
“Той имаше 10 дни възстановяване от Берлин, но миналия понеделник в Гранада видяхме, че е във форма”, каза представителят на Ортелано Алберто Армас.
В Хетафе испанецът ще бяга и на 100 м. Той не се е състезавал в късия спринт от Европейското първенство в Амстердам през 2016 г., когато завърши четвърти. На континенталния форум в Берлин по-рано този месец Ортелано изпусна медалите на 200 м, след като финишира четвърти с 20.05 сек - второто най-добро време в кариерата му в тази дисциплина.