Дунав постигна ценен успех срещу десетима от Септември (видео)

Отборът на Дунав постигна ценен успех над Септември (София) с 2:0 в първа среща от 6-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за домакините отбелязаха капитанът на Дунав Мартин Ковачев в 69-ата минута и Ахмед Ахмедов шест минути по-късно. Трябва да се отбележи, че гостите от София останаха с човек по-малко в 57-ата минута след необмислен втори жълт картон на Иван Стоянов. Главният съдия на срещата Георги Кабаков не се поколеба да изгони защитника на Септември, а липсата му оказа сериозно влияние върху играта на водения от Николай Митов отбор. Това бе и първи успех със суха мрежа за Дунав от началото на кампанията.

Двубоят започна много силно за домакините от Русе, които притиснаха своя опонент и още в 6-ата минута Глаусио пропусна повече от добро положение за гол. Бразилецът бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля силно с удар от въздуха, който бе париран от Галев. Минута по-късно Георги Динков засече центриране от фаул, а ударът му разтресе напречната греда. Последва суматоха в наказателното поле, при която топката отново достигна до Динков, който насочи кълбото във вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада на защитника.

В 19-ата минута Септември отговори чрез Мирослав Будинов, който бе много близо да изведе гостите наред в резултата. Самопожертвователна намеса на Георги Динкови предотврати опасността. Постепенно домакинският натиск намаля и действията се развиваха в средата на терена. Футболистите на Николай Митов пропиляха добра възможност след центриране на Борис Галчев от фаул към Аласан Диаби. Последният не се ориентира по най-добрия начин в наказателното поле и въпреки че нямаше човек около себе си, не успя да насочи топката във вратата на Филип Димитров.

Минута преди края на първата част Красимир Станоев отправи истински снаряд към вратата на Валентин Галев от близо 25 метра. Ударът на Станоев премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Септември. Това бе и последното добро положения пред една от двете врати през първата част и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 57-ата минута гостите от София останаха с човек по-малко, след като Иван Стоянов получи втори жълт картон за умишлена игра за с ръка в близост до наказателното си поле. В 67-ата минута Иван Коконов не успя да насочи добра топка във вратата на Валентин Галев.

Две минути по-късно капитанът на русенци Мартин Ковачев изведе тима си напред в резултата. Защитата на Септември се пропука при едно наглед лесно за изчистване центриране, а на втора греда Мухамаду Мустафа отклони към Ковачев. За защитника бе лесна задача да насочи топката в опразнената врата и така Дунав поведе в резултата. Само десет минути, след като се появи в игра, Ахмед Ахмедов удвои преднината на домакините. Нова грешка в отбраната на Септември позволи на златната резерва да засече с глава центрирана топка от Балджийски на метри от голлинията. В 80-ата минута Светослав Ковачев не успя да направи резултата класически, след като стреля в гредата при избита топка от вратаря Валентин Галев. Така Дунав постигна ценен успех пред собствена публика, в който запази и първа суха мрежа за сезона.