Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

България на полуфинал на Балканиадата за девойки

Волейболистките от националния отбор за девойки до 19 години се класираха за полуфиналите на Балканиадата в Чачак (Сърбия). Момичетата на селекционера Асен Методиев се наложиха категорично над връстничките си от Македония с 3:0 (25:13, 25:22, 25:15) във втория си мач от Група А на турнира.

Успехът е втори пореден за България, след като на старта вчера надиграха Румъния с 3:0 гейма. Така българските момичета излязоха начело във временното класиране с 6 точки след 2 победи от 2 мача, а Македония е на последното 4-о място без успех до момента. Втора е Сърбия с 1 победа и 3 точки, преди изиграването на втория си мач - срещу Румъния, като се очаква втора победа на домакините. Утре младите ни националки излизат срещу домакините от Сърбия. Срещата е от 18,40 часа българско време. Победителят от мача ще завърши като първенец в групата, което е от значение за съперника на полуфиналите.

Младите български "лъвиците" поеха инициативата от самото начало на първия гейм, като не допуснаха съпротива от страна на македонките. Във втората част девойките на Македония се мобилизираха и вкараха интрига, повеждайки на моменти, но не успяха да направят нищо повече. В третия гейм македонките отново опитаха да се върнат в мача, но българските момичета показаха по-силна воля и дух и успяха да се откъснат и да запишат чиста победа.