ПСВ с голяма крачка към групите на ШЛ

Холандският гранд ПСВ Айндховен направи голяма крачка към класиране в групите на Шампионската лига, след като спечели като гост на БАТЕ Борисов с 3:2 в Беларус и гледа с оптимизъм към реванша. Двубоят на "Борисов-Арена" започна оптимистично за домакините, които откриха още в деветата минута.

Финландският нападател Ясе Туминен остана непокрит при пас на Филипович и отблизо прониза вратата на Зут. ПСВ се върна в мача в 35-ата минута, когато Милунович игра с ръка в наказателното поле и реферът Феликс Цвайер отсъди дузпа, реализирана от Гастон Перейра. До пълен обрат ПСВ стигна в 61-ата минута, когато мексиканецът Ървин Лозано вкара за 2:1.

Финалните минути предложиха истинска драма. Най-напред ветеранът Александър Хлеб вдигна феновете на крака, след като вкара втори гол за БАТЕ за 2:2. Само минута по-късно обаче Дониел Мален фиксира крайното 2:3 с удар с глава и така на практика предреши изхода на сблъсъка.