Атлетик Билбао излъга Леганес на "Сан Мамес"

Атлетик Билбао стартира сезона в Примера дивисион с инфарктна победа над Леганес с 2:1 пред 45 000 зрители на "Сан Мамес". Домакините откриха в 27-ата минута чрез халфа Перу Ноласкоайн. Леганес бързо се върна в мача, като изравни само шест минути по-късно с попадение на защитника Джонатан Силва.
Резултатът се задържа до самия край на мача, като победното попадение отбеляза нападателят Икер Муниаин в добавеното време. Така Атлетик спечели първи три точки за сезона и се надява той да е по-добър от миналия, когато тимът завърши едва 16-и в класирането.
В следващия кръг тимът от Билбао гостува на Уеска на 27 август, а Леганес приема Реал Сосиедад на 24-и.