Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Миланист напълни "кошера" на "пчеличките", тежък мач за ВАР в Мадрид

Отборът на Севиля разби с 4:1 Райо Валекано в мач от първия кръг на Ла Лига, игран на “Вайекас”. Преотстъпеният от Милан Андре Силва дебютира в Примера с три попадения, а един гол за андалусците добави Франко Васкес. За новаците точен беше Адриан Ембарба от дузпа. Многократно съдията използва системата ВАР, като чрез нея отмени два гола и назначни дузпа.
Срещата започна ударно с два отменени гола. Първо във втората минута Адриан Ембарба получи топката в положение на засада и я прати в мрежата. След консултация с ВАР съдията не зачете попадението. В десетата кълбото попадна в мрежата на “пчеличките”, но след нова засада. Резултатът беше открит в 15-ата минута, когато Хесус Навас центрира отдясно и Франко Васкес стреля технично с пета от пет метра - 0:1.
Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” продължиха да атакуват. В 29-ата и 30-ата Андре Силва пропусна на два пъти. Той се реваншира в 32-ата, когато удвои резултата след подаване отляво на капитана Серхио Ескудеро. В 40-ата Навас пропусна да вкара втори гол, след като шутира опасно покрай гредата. Секунди преди почивката Андре Силва отново се разписа и направи 0:3. След корнер и карамбол Андре Силва стигна до топката и отбеляза.
След почивката мадридчани не намириха сили да се надигнат. От своя страна тимът на Пабло Мачин не се напрягаше много. В 64-ата минута Пабло Сарабия пропусна заради добра намеса на вратаря Алберто Гарсия. В 80-ата Андре Силва оформи своя хеттрик. Мудо Васкес даде чудесен пас и новопривлеченият от Милан португалец завърши в мрежата. Съдията вдигна засада, но след консултация с ВАР попадението беше зачетено. В 83-ата домакините получиха дузпа след нова намеса на ВАР. Съдията видя нарушението извън наказателното поле, но видео проверката установи, че е вътре. Ембарба вкара от бялата точка с 1:4. Две минути по-късно Ембарба нацели греда.
С успеха Севиля временно се изкачи на върха в Ла Лига заради най-добрата си голова разлика.