Пренебрегван от Левски бележи в Румъния (видео)

Доскорошният халф на Левски Нелуц Рошу откри головата си сметка за Астра (Гюргево), където е съотборник с Пламен Илиев и Радослав Димитров. Двамата българи не играха в двубоя срещу Дунарея (Кълъраш), но Рошу се разписа от дузпа за равенството 1:1.

Домакините бяха фаворит срещу новака в Лига 1 и в 17-ата минута откриха благодарение на точния изстрел на Рошу от бялата точка, но малко по-късно Силвиу Пана изравни с глава. През втората част футболистите на Астра се изнервиха и получиха два червени картона за две минути - на звездата Денис Алибек (74') и Дилан Бахамбула (76').

След четвъртото поредно равенство Астра е на 5-о място в класирането с актив от 7 точки.

Снимка: gsp.ro