Евертън се справи със “светците” за първата победа на новия мениджър

Отборът на Евертън постигна първа победа в новия шампионат на Премиър лийг. “Карамелите” се справиха със Саутхамптън с 2:1 в мач от втория кръг на надпреварата. Тимът от Ливърпул стигна до успеха след силно първо полувреме и попадения на Тио Уолкът и новото попълнение Ричарлисон. След почивката гостите се активизираха, но стигнаха само до намаляване чрез Дани Ингс.

Резултатът бе открит от домакините още в 15-ата минута. Тогава един бързо изпълнен фал позволи на Морган Шнайдерлин да намери Уолкот, който преодоля Алекс Маккарти за 1:0. В 31-ата резултатът бе удвоен. Уолкот напредна по дясното крило и успя да се измъкне от Райън Бертранд, преди да центрира към Ричарлисон, който надскочи Седрик Соареш, за да направи 2:0.

В началото на втората част “светците” започнаха да действат по-активно и скоро намалиха резултата. В 51-ата минута Ингс бе оставен непокрит при един корнер и реализира. До края на мача и двата тима имаха по няколко положения за ново попадение, а по един гол бе отменен заради засада. В края на мача Евертън бе по-близо до трето попадение, така че успехът на тима изглежда заслужен.

Така Марко Силва записа първи успех начело на тима, след като в първия кръг играчите му стигнаха до равенство 2:2 срещу Уулвърхамптън с човек по-малко. Саутхамптън пък засега остава с едната си точка, спечелена срещу Бърнли преди седмица.