Рубин изпусна победата в последната секунда (видео)

Ахмат и Рубин завършиха 1:1 в късния съботен мач от 4-ия кръг в руската Премиер лига. Головете паднаха в последните минути, като Хорен Байрамян откри за гостите от Казан, но в самия край на добавеното време Аблайе Мбенг изравни.

Преди почивката липсваха интересни моменти пред двете врати. Единствената голова възможност се откри пред Сардар Азмун, но вратарят на Ахмат Евгений Городов спаси. Ахмат имаше инициативата в началото на втората част, но не стигна до попадение. Вместо това, в 84-ата минута резервата Байрамян беше изведен сам срещу вратаря и отбеляза първия си гол за Рубин. Казанци обаче не удържаха крехкия аванс и в последните секунди позволиха на Мбенг да изравни след пас на Бернард Бериша.

В класирането Рубин е 7-и с 5 точки, а Ахмат заема 10-ото място с 4.