Новак поведе в Русия

Обрат през второто полувреме донесе трета победа от 4 мача на новака Оренбург и го прати на върха в класирането на Премиер лигата. Съставът на Владимир Федотов се наложи с 3:1 като гост на Анжи и се изравни по точки с фаворита за титлата Зенит. Иван Новоселцев откри за Анжи в началото, но после домакините пропуснаха дузпа, а с голове на Денис Попович, Алексей Сутормин и Андреа Чуканов Оренбург заслужи успеха.

Оренбург записа две поредни победи в предишните кръгове и се изкачи в челната тройка, а днес отново показа характера, с който спечели срещу Криля Советов и шампиона Локомотив (Москва). Анжи търсеше първи домакински успех през сезона. Тимът от Махачкала започна силно и поведе още в 12-ата минута. Защитата на Оренбург не се справи с центриране на Роланд Гиголаев, топката стигна до Новоселцев и той я прати в мрежата.

В 26-ата минута Даниел Мишкич стреля опасно с глава, но не успя да изравни. В края на полувремето Анжи получи дузпа за нарушение на Силвие Бегич срещу Иван Маркелов. Потърпевшият изпълни наказателния удар, но Евгений Фролов спаси и показа защо е най-силният вратар в Премиер лигата от началото на сезона.

Новоселцев се превърна от герой в грешник в 68-ата минута. Бранителят, който е собственост на Зенит, задържа в наказателното поле Андрей Козлов, а Денис Попович беше точен от бялата точка за 1:1. Десетина минути по-късно Адесойе Ойеволе центрира за Сутормин и той изведе Оренбург напред. Точка на спора сложи Андреа Чуканов в 83-ата минута.