Черно море и Берое не намериха пътя към гола (видео)

Отборите на Черно море и Берое не успяха да си вкарат гол и завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от петия кръг на Първа лига. “Моряците” могат да съжаляват малко повече за хикса, тъй като в по-голямата част от мача изглеждаха по-опасният тим. Все пак до много чисти ситуации пред двата тима не се стигна. Дебют за варненци направи бившият футболист на Левски Васил Панайотов. Неприятна новина за старозагорци пък са контузиите, които получих Камен Хаджиев и Матеус Леони.

Първото полувреме може да бъде разделено на две части. В началото гостите от Стара Загора бяха значително по-активният тим и бяха по-близо до гола. Най-чистата ситуация бе пропусната от Иван Банадаловски, който стреля над вратата след едно разбъркване, последвало след корнер.

Постепенно домакините изравниха играта, а след това и взеха превес. В края на частта “моряците” пропуснаха няколко добри ситуации, като Пламен Димов и Мехди Фенуш бяха най-близо до попадението.

През втората част Черно море бе по-активният тим, но така и на успя да организира опасности пред Душан Перниш. Варненци се задоволиха с няколко далечни удара, които обаче не донесоха успех. Берое от своя страна не успя да затрудни по никакъв начин Благой Макенджиев, но за сметка на това действаше стабилно в отбрана, въпреки принудителната смяна на Хаджиев, и логично срещата завърши 0:0.

В класирането Берое се изкачи поне временно на трета позиция с актив от девет точки. Играчите на Александър Томаш са един от трите отбора в елита, които все още нямат загуба от началото на шампионата. Черно море от своя страна четвърти пореден мач няма победа и е на девета позиция с шест точки.