Славия се справи с Дунав, а Гошо Петков отново показа класа (видео+снимки)

Отборът на Славия победи с 2:0 Дунав в първия мач от петия кръг на Първа лига. “Белите” стигнаха до успеха с две попадения в рамките само на три минути през втората част. Автори на головете бяха Галин Иванов от дузпа и Славчо Шоколаров. Голяма заслуга за победата обаче има и ветеранът Георги Петков. Стражът спаси дузпа на Божидар Васев през първата част и след това запази вратата си “суха”.

Наставникът на “белите” заложи под рамката на вратата на опитния Георги Петков, а пред него в защита Димитър Велковски, Андреа Христов, Милен Гамаков и Сашо Александров. Като вътрешен халф партньор на Янис Карабельов бе изпробван Славчо Шоколаров, който ще трябва да замества доскорошният лидер на тима на тази позиция - Емил Мартинов, който вече играе в Азербайджан. По двете крила действаха Галин Иванов и Владислав Узунов, а в нападение - Милчо Ангелов и Цветелин Чунчуков.

Старши треньорът на Дунав заложи на вратаря Филип Димитров и в защита отляво надясно. Божидар Васев, Мартин Ковачев, Георги Динков и Христо Попадийн. В халфовата линия Петър Патев, Красимир Станоев и Иван Коконов. По двете крила Борислав Балджийски и Светослав Ковачев, а на върха на атаката бе Глаусио.

Първата опасност в мача дойде още в 11-ата секунда, след като Коконов издебна момент за стрелба от далечно разстояние, но Петков се справи. В 14-ата минута Славия можеше да открие резултата, след като при едно центриране топката стигна до Гамаков, който обаче от малкото наказателно поле не успя да я прати в мрежата. Малко по-късно и Ангелов се озова на чиста позиция, но ударът му мина над гредата.

В 26-ата минута Дунав получи правото да изпълни дузпа. Удар на Глаусио се отби в ръката на Андреа Христов и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Васев, но Петков усети замисъла му и спаси удара с крак.

До края на полувремето опасностите пред двете врати липсваха и двата тима се прибраха на почивката при две нули на таблото.

В 62-ата минута Дунав поиска още една дузпа. Мухамаду Ниайе излезе сам срещу Петков и падна на терена след съприкосновение. Железов обаче реши, че няма да отсъди нарушение. 60 секунди по-късно “белите” обаче получиха право да изпълнят дузпа. Васев вдигна високо крак в наказателното поле и закачи Иванов. Съдията Железов реши, че нарушението е достатъчно, за да посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшия и не сбърка.

Само три минути по-късно Славия вече водеше с 2:0. Шоколаров получи топката малко пред наказателното поле и със съвсем малка засилка изстреля прецизен удар, който не остави шансове на Димитров.

До края на срещата Славия се бранеше стабилно, като в същото време организираше и опасни контраатаки. При една такава Йомов бе задържан в наказателното поле от Патев, но до трета дузпа в мача не се стигна.

65 Славия - Дунав 2:0

Така Славия се върна към победите след две поредни загуби. “Белите” записаха втори успех от началото на срещата и събраха седем точки, което им отрежда пета позиция. Дунав пък регистрира трета поредна загуба и с три точки на предпоследна позиция.