Негредо спаси Бешикташ срещу австрийци с гол в последната минута

Бешикташ бе на тръни до последно, но в крайна сметка успя да преодолее третия квалификационен кръг на Лига Европа, елиминирайки от турнира ЛАСК Линц с общ резултат 2:2. Въпреки че победи с 1:0 у дома, турският тим бе на прага от сензацията да напусне Лига Европа, но гол на Алваро Негредо в самия край на срещата бе достатъчен на Бешикташ да продължи в следващата фаза.

Двубоят започна зле за турците, които бяха притиснати от ЛАСК Линц. Натискът доведе до гол в 42-ата минута на Жоао Виктор, който се възползва от добра асистенция на Самуел Тетех. През второто полувреме Доминик Фриезер удвои преднината на австрийците, които предусещаха успеха си. Така се стигна до последната минута на редовното време, в която Алваро Негредо прониза стража на ЛАСК Линц със страхотен удар с левия крак. В радостта си испанският нападател съблече фланелката си, за което получи втори жълт картон и бе изгонен, но Бешикташ удържа резултата, с което и елиминира своя съперник.