Севиля громи по пътя към плейофа

Рекордьорът по спечелени титли в Лига Европа Севиля се класира без никакъв проблем за плейофния кръг в турнира. Тази вечер андалусийци спечелиха повече от убедително реванша срещу Жалгирис с 5:0 като гост и с общ резултат 6:0 елиминираха своя съперник.

Испанците започнаах срещата по най-добиря начин и вкараха бързи два гола. В 6-ата минута Пабло Сарабия получи на скорост в наказателното поле, достигна до аутлинията и върна назад към Нолито, който прати топката във вратата. Само минута по-късно Алейш Видал по земя намери Сарабия на точката на дузпата и той с едно докосване насочи кълбото за втори път в мрежата за 0:2.

В самия край на първото полувреме отново Сарабия направи преднината на своя тим класическа с мощен удар от границата на пеналта.

Второто полувреме севилци довършиха своя съперник с нови два гола. В 80-ата минута Гилерме Арана получи на ъгъла на наказателното поле и с мощен шут в близкия ъгъл препарира вратаря за 0:4. След това в 83-ата минута Нолито оформи крайното 0:5, засичайки пас отблизо.

Така Севиля ще играе в плейофа за влизане в груповата фаза, като там противникът им ще се казва Сигма (Оломуц).