Симона Халеп спечели титлата на турнира в Монреал

Водачка в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) спечели титлата на силния турнир по тенис на твърди кортове "Роджърс Къп" в Монреал (Канада) с награден фонд 2.82 милиона долара.

26-годишната Халеп победи на финала третата поставена Слоун Стивънс (САЩ) със 7:6(6), 3:6, 6:4 за 2:41 часа игра и завоюва втора титла в турнира след 2016 година.

Двубоят беше повторение на финала на "Ролан Гарос" преди два месеца, който Халеп спечели и взе първи трофей от Големия шлем в кариерата си.

Румънката поведе с 4:1 в първия сет и имаше възможност да направи 5:1, но допусна пробив, след което съперниката й направи обрат - 6:5. Халеп спечели подаването си за 6:6, а в тайбрека изостававаше с 0:4 и 1:5. Тя спаси два сетбола, изравни 6:6 и спечели с 8:6, след като взе четири поредни точки.

Втората част започна с три поредни пробива, след което Стивънс поведе с 3:1, а в деветия гейм отново взе подаването на Халеп и след 6:3 изравни резултата.

В решителния трети сет румънката имаше аванс от 5:2 и сервираше за мача, но допусна пробив. Стивън намали изоставането си на 4:5, но в десетия гейм Халеп все пак успя ха приключи двубоя с четвъртия си мачбол.

Така Халеп завоюва трета титла за годината и 18-а в кариерата си.