България зае 9-о място на Световното за девойки до 14 години

България завърши на 9-о място на Световното първенство по тенис за девойки до 14 години в Простейов (Чехия). Нашите момичета се наложиха над Мароко с 2:0 победи и записаха четвърта поредна победа. В първата среща Денислава Глушкова победи убедително с 6:3, 6:1 Чемс Доха Дегхоулу за 1 час и 29 минути игра. След това Катерина Димитрова разгроми с 6:1, 6:3 Юсмин Кабай точно за един час игра. При резултат 2:0 за България срещата на двойки не се игра.

Така България спечели престижното девето място на Световното първенство. Нашите момичета записаха четири победи и две загуби.