ЦСКА (М) остава без победа, Занев се контузи

Отборите на Енисей (Красноярск) и ЦСКА (Москва) завършиха 1:1 в мач от третия кръг на руското първенство. Българският защитник Петър Занев бе в стартовия състав на Енисей, но в средата на първата част получи контузия и не успя да доиграе срещата. Той бе принудително сменен от Енис Гавазай в 23-ата минута.

Домакините от Енисей не успяха да спечелят, въпреки че почти цяло второ полувреме играха с човек повече на терена. В 51-ата минута Кирил Набабкин от “армейците” получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Фегор Огуде.

В 58-ата минута Михаил Костюков даде аванс на Енисей в резултата с хубав удар от близко разстояние, след като се измъкна от отбраната на столичани. В 79-ата минута Абел Ернандес изравни от дузпа. Тя бе отсъдена за наивно нарушение на Дарко Бодул срещу Марио Фернандес.

Енисей е 15-и в класирането, след като днес спечели първа точка от началото на сезона. ЦСКА (Москва) пък заема 12-а позиция с едва 2 точки.