Ударно начало за Марсилия (видео)

Френската Лига 1 стартира с убедителен успех на Марсилия срещу гостуващия Тулуза - 4:0. Публиката на "Велодром" видя красив футбол от своите любимци, които запазиха състава си от миналия сезон и се надяват да са сериозен конкурент на Пари Сен Жермен.

Пропусналият Мондиал 2018 заради контузия Димитри Пайе даде аванс на марсилци от дузпа в 45-ата минута, а отново той беше точен за 2:0 в средата на второто полувреме. Този гол прекърши Тулуза и в края на двубоя съставът на Ален Казанова допусна още две попадения, дело на Валер Жермен и Флориан Товен.

След няколко пропуска в началото, домакините получиха дузпа точно преди почивката и Пайе откри резултата. В 62-ата минута френският национал се оказа на точното място и с добавка за втори път опъна мрежата на Тулуза.

Жермен вкара третия гол с фалцов изстрел в далечния ъгъл, а в добавеното време резервата Товен се пребори за топката в наказателното поле и я прати под гредата.