Хубави голове, измислена засада и реми под крепостта Царевец (видео)

Етър и Черно море не излъчиха победител в първия двубой от четвъртия кръг на шампионата. Срещата завърши 1:1, като съставите на Красимир Балъков и Илиан Илиев си размениха по едно полувреме. Резултатът откри Даниел Младенов, който засече леко куриозен пас на Флорент Боджадж в деветата минута. Така крилото ознаменува с гол своя мач №200 в родния елит. В 51-ата минута Патрик Андраде изравни с хубав изстрел по тревата. Малко след това бе отменено попадение на Черно море за 2:1 заради несъществуваща засада.

Първото полувреме започна с натиск на домакините, които захождаха пред наказателното поле на "моряците", търсейки позиции за стрелба. В деветата минута резултатът бе открит. Акция на Жилсон Варела отдясно завърши с подаване на Флорент Боджадж, което малко случайно попадна на крака на Даниел Младенов - 1:0 за "виолетовите".

Уви, това бе единственото по-интересно положение до почивката. Гостите от Варна "отговориха" с няколко далечни шутове, които обаче не затрудниха по никакъв начин стража Христо Иванов. Жилсон Варела пък поиска дузпа за спъване, но реферът Неделчо Гаджалов прецени, че нарушението е извън наказателното поле.

В 51-ата минута футболистите на Илиан Илиев успяха да изравнят след добра атака. Меди Фенуш осъществи слалом отляво и пусна пас към дъгата на наказателното поле. Капитанът Георги Илиев замахна леко и пропусна топката, която попадна у Патрик Андраде. Халфът от Кабо Верде намери моментално мрежата за 1:1.

Малко след изравнителния гол, варненци "доплуваха" до второ попадение. Георги Илиев бе намерен на добра позиция отдясно, опитният играч продължи към резервата Радослав Василев и топката се спря във вратата. Страничният съдия Николай Чакъров обаче прецени, че има засада и Неделчо Гаджалов отмени гола. Повторенията показаха ясно, че засада няма.

Към края двата отбора намалиха темпото, а Илиан Илиев бе изгонен от скамейката. Някогашният ас на Левски вложи много нерви и поиска нарушение в центъра на игрището, където бе задържан Георги Божилов, но съдийски сигнал не последва.

Етър - Черно море 1:1