Реал Мадрид подчини и Рома след Ювентус (видео)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид постигна победа над втори италиански съперник в турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп". След 3:1 над Ювентус, този път "белия балет" се наложи с 2:1 над Рома на стадиона в Ню Джърси в последната си среща зад Океана.
Двубоят с “вълците” беше последен тест за “белия балет” преди мача за Суперкупата на Европа срещу съгражданите от Атлетико Мадрид в Талин. Двубоят закъсня с повече от половин час заради буря, но все пак се проведе, а футболистите на Реал играха за първи път с новия си червен трети екип.
Първият гол за "белия балет" отбеляза Марко Асенсио още във втората минута, завършвайки светкавична атака, подета от Гарет Бейл. Уелсецът проби мощно от отдясно и с левия крак намери Асенсио, който успя да открие с удар с левия крак.
В 15-ата се разписа и Гарет Бейл, който получи далечно подаване от Карвахал, нахлу в наказателното поле на Рома и с удар по земя удвои. Резултатът се запази до почивката, а след паузата и двамата треньори извършиха много смени, което наруши ритъма на игра. Все пак Рома успя да върне един гол в края. След изпълнение на странично хвърляне, влезлият като резерва Патрик Шик успя да насочи топката с глава към свободния Кевин Строотман, който от близка дистанция "разстреля" вратаря на Реал Кейлор Навас.
Така равносметката за Реал от турнира е положителна. Воденият от треньора Юлен Лопетеги тим загуби от Манчестър Юнайтед и спечели срещу Ювентус и Рома.